Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Bio- og Kemiteknologi, Aarhus Universitet

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Aagaard, Josephine Baunvig Ph.d.-studerende jbaa@bce.au.dk
Adamsen, Anders Peter S. Seniorforsker apa@bce.au.dk +4522136969
Amagat, Jordi Ph.d.-studerende jordi@bce.au.dk
Ambye-Jensen, Morten Adjunkt maj@bce.au.dk +4593508009 5250
Anastasakis, Konstantinos Adjunkt kanastasakis@bce.au.dk +4593508945 5250
Andersen, Emil Ph.d.-studerende
Andersen, Frederikke Dybdahl Projektkoordinator fda@bce.au.dk
Andersen, Kim Sig Akademisk medarbejder kmsa@bce.au.dk
Arnbjerg, Jacob Gruppeleder, Lektor ja@bce.au.dk +4522508814 5250
Bak, Keld Lars Uddannelsesleder, lektor klb@bce.au.dk +4541893128 5250
Barbato, Marta Postdoc marta.barbato@bce.au.dk 5250
Bennedsen, Jeanette Marianne D Lektor jmdb@bce.au.dk +4521367355 5250, 2.46
Bentien, Anders Professor bentien@bce.au.dk +4530369515 5794
Berg, Sisse Adjunkt sbb@bce.au.dk 5250
Biller, Patrick pbiller@bce.au.dk
Bogojevic, Oliver Ph.d.-studerende olbo@bce.au.dk
Borre-Gude, Stefan Udviklingschef stbg@bce.au.dk +4530948642 5250, 2.43
Brka, Azra Becic Sekretariatsmedarbejder abb@bce.au.dk +4593508845 3210, 04.087
Byskov, Kristina kbyskov@bce.au.dk +4560202686 3141
Catalano, Jacopo Adjunkt jcatalano@bce.au.dk +4523354693 5794
Chen, Menglin Lektor menglin@bce.au.dk +4520289506 3141
Dai, Rongrong Ph.d.-studerende diana@bce.au.dk
Dannesboe, Christian Erhvervs Postdoc chda@bce.au.dk +4527779918
De Santis, Piera Ph.d.-studerende p.desantis@bce.au.dk
Drazevic, Emil Adjunkt edrazevic@bce.au.dk +4593508345 5794
Dyekjær, Thomas Laborant thdy@bce.au.dk +4520602464 5250
Esen, Gönül Laborant ge@bce.au.dk 3141
Eser, Bekir Engin Adjunkt bekireser@bce.au.dk +4552824813 3141
Feldberg, Thomas Laborant feldberg@bce.au.dk +4551444889 5794
Feng, Lu Postdoc lufeng@bce.au.dk L38
Fenini, Filippo Postdoc ffenini@bce.au.dk
Folkjær, Mads Videnskabelig assistent madsf@bce.au.dk
Frank, Sara Ph.d.-studerende sarafrank@bce.au.dk
Friec, Alice Le Postdoc alefriec@bce.au.dk
Friis, Sif Julie Ph.d.-studerende sif.friis@mpe.au.dk
Greiner, Claudia claudia.greiner@bce.au.dk +4552405298
Grøn, Louise Vinther Ph.d.-studerende louise.groen@bce.au.dk
Grønbæk, Heidi Laborant hg@bce.au.dk +4520120567 5110
Gundelund Jensen, Mogens Driftstekniker mogj@bce.au.dk +4521694133 8907
Guo, Zheng Lektor guo@bce.au.dk +4587155528 3141, 01.18
Hachow Motta dos Passos, Natália Ph.d.-studerende nhm@bce.au.dk
Hansen, Anja Torup Konstitueret sekretariatsleder anja.toruphansen@bce.au.dk +4525370837 321
Hansen, Per Wiborg Tekniker pwh@bce.au.dk +4525179368 L30, 8210
Hansen-Bruhn, Iben Ph.d.-studerende iben.hansenbruhn@bce.au.dk
Hastrup, Gitte Laboratoriekoordinator gh@bce.au.dk +4525301364 5250
Henriksen, Martin Lahn Postdoc lahn@bce.au.dk 5794
Hinge, Mogens Lektor hinge@bce.au.dk +4522770555 5794
Hjorth, Maibritt Studieleder maibritt.hjorth@bce.au.dk +4540825988 3210, 04.192
Hobisch, Markus Ph.d.-studerende hobisch@bce.au.dk 3141
Jensen, Bjarke Videnskabelig assistent bjarke_jensen@bce.au.dk
Jensen, Mads Borgbjerg Postdoc mbje@bce.au.dk 5250
Johansen, Martin Bundgaard Ph.d.-studerende bundgaard@bce.au.dk
Kara, Selin Lektor selin.kara@bce.au.dk +4522378964 3141
Kjeldgaard, Solveig Ph.d.-studerende solveig@bce.au.dk 5794
Kjeldsen, Theis Ajs Maskinmester tak@bce.au.dk +4526854674
Knudsen, Martin Markvard Adjunkt mmk@bce.au.dk +4593521978 5250, 2.46
Kofoed, Michael Vedel Wegener Forsker mvk@bce.au.dk +4593521051
Kristensen, Jesper Westergaard jewkr@bce.au.dk +4551846282 5250
Kristensen, Stine Winther Uddannelsesplanlægger stinek@bce.au.dk +4593508928
Kristiansen, Per Maskinmester pkr@bce.au.dk +4520605899 L38
Kristiansen, Rikke Adjunkt rkr@bce.au.dk +4561776631 5250
Larsen, Camilla Kjeldgaard Ph.d.-studerende camillakjeldgaard@bce.au.dk
Larsen, Hanne Østergård Technical Manager hanne.larsen@bce.au.dk +4522356958 3141
Larsen, Line Vestergaard Kontorassistent livl@bce.au.dk +4593508050 8907
Larsen, Morten Krog Adjunkt mkl@bce.au.dk +4522103823 5250, 2.05
Laursen, Torben Harregaard Maskinmester tl@bce.au.dk +4520634119 L38
Li, Qing Postdoc qingli@bce.au.dk
Li, Ziqian Ph.d.-studerende ziqian@bce.au.dk
Liljenhjerte, Johannes Ph.d.-studerende jl@bce.au.dk +4561782242
Lock, Nina Lektor nlock@bce.au.dk +4593521816 5794
Lund, Anders Ph.d.-studerende anders.lund@bce.au.dk
Lund Højer, Morten Sekretariatsmedarbejder mlh@bce.au.dk +4593508145 3210, 04.082
Lundgaard, Thomas Specialkonsulent thomas.lundgaard@bce.au.dk
Marks, Melissa Ph.d.-studerende mmarks@inano.au.dk 5366, 121a
Matayeva, Aisha Postdoc amatayeva@bce.au.dk +4593522308 5250
Mehlbye, Charlie Amanuensis cm@bce.au.dk 5250
Meyer, Lars-Erik Postdoc lem@bce.au.dk 3141
Miehe, Michaela AC-TAP miehe@bce.au.dk +4593521659 3141
Mikkelsen, Ann Høgh Sekretariatsmedarbejder ahm@bce.au.dk +4541893020 5125, 100
Milic, Milica Ph.d.-studerende milic@eng.au.dk
Moirangthem, Kamaljit Postdoc
Mortensen, Jacob Rosholm
Mountraki, Aikaterini Postdoc amountraki@bce.au.dk +4593522274 5250
Mshanetskyi, Leonid Teknisk medarbejder leonid.mshanetskyi@bce.au.dk
Munoz Duarte, Laura Daniela Ph.d.-studerende laura.munoz@bce.au.dk
Møller, Henrik Bjarne Seniorforsker henrikb.moller@bce.au.dk +4540531596
Møller, Kasper Trans Postdoc ktm@bce.au.dk 5794
Møller Hansen, Mogens Driftsleder mogensm.hansen@bce.au.dk +4520762732 8907
Müller, Christoph Alexander Ph.d.-studerende christoph@bce.au.dk
Nielsen, Cecilie Laborant ceni@bce.au.dk 5250
Nielsen, Finn Tekniker finn.nielsen@bce.au.dk +4587157867 L38
Nielsen, Nanna Søndberg Lindberg Breum Bioanalytiker nanna@bce.au.dk +4593521867 3141
Nielsen, Peter Storegård Landbrugstekniker psn@bce.au.dk +4541122946 L30
Nyborg, Lone Lund Timelærer lon@bce.au.dk
Nygaard, Jens Vinge Lektor jvn@bce.au.dk +4541893170 3141
Nyord, Tavs Seniorrådgiver tavs.nyord@bce.au.dk +4520605533 5112
Olesen, Louise Ørum Amanuensis loeo@bce.au.dk +4530264637 5250
Ottosen, Lars Ditlev Mørck Konstitueret institutleder ldmo@bce.au.dk +4551371671 3141
Overby, Sanne Sandberg Lektor sov@bce.au.dk +4541893295 5250, 2.46
Partoon, Behzad Postdoc behzad.partoon@bce.au.dk +4522521659
Paz, Laura-Carlota Scientific Project Manager lauracarlotapaz@bce.au.dk +4593522273 3141
Pedersen, Jacob Nedergaard Ph.d.-studerende jnp@bce.au.dk +4525522262 3141, 1.24
Pedersen, Maja Staffeldt Laborant majasp@bce.au.dk +4593508721 5250
Pedersen, Peter Egholm Bøgh Ingeniørdocent peter@bce.au.dk +4593521339 5250
Pedersen, Simon Ph.d.-studerende sfruergaard@bce.au.dk
Petermeier, Philipp Ph.d.-studerende petermeier@bce.au.dk
Petersen, Jan Lektor jpe@bce.au.dk +4551949355 5250
Philips, Jo Adjunkt jo.philips@bce.au.dk +4593521569 5250
Rasmussen, Morten Dam Viceinstitutleder mdr@bce.au.dk +4525152755 3210
Ravn, Stig Vilsgaard Lektor str@bce.au.dk 5250, 2.48
Romio, Cristiane Ph.d.-studerende ane.romio@bce.au.dk
Röllig, Robert Ph.d.-studerende roellig@bce.au.dk
Santner, Paul Postdoc paul.santner@bce.au.dk 3141
Schmermund, Luca Léo Ph.d.-studerende luca.schmermund@bce.au.dk
Schwab, Clarissa Lektor schwab@bce.au.dk
Scoma, Alberto Lektor as@bce.au.dk +4561393123 5250
Sieborg, Mads Ujarak Ph.d.-studerende mus@bce.au.dk
Sivelle, Coline Postdoc au656069@bce.au.dk 3141
Smith, Aidan Mark Postdoc aidan.smith@bce.au.dk +4593521215 L38
Souza dos Passos, Juliano Ph.d.-studerende jsp@bce.au.dk
Spillner, Edzard Lektor e.spillner@bce.au.dk +4521186396 3141
Stenderup, Karin Lektor karin.stenderup@bce.au.dk +4526751944
Straasø, Lasse Arnt Adjunkt lassea@bce.au.dk +4520959502 5250
Su, Yingchun Gæsteforsker
Sun, Di Gæsteforsker
Sveegaard, Steffen Gralert Adjunkt steffen@bce.au.dk +4528934395 5250
Sørensen, Bo Spange Lektor bo.spange@bce.au.dk +4529484500 5250, 2.05
Sørensen, Janni Ankerstjerne Laboratoriefunktionær jaas@bce.au.dk +4593508007 5250
Sørensen, Merete Laborant menie@bce.au.dk
Sørensen, Michelle Leganger Juul Laborant mljs@bce.au.dk +4593521857 3141
Sørensen, Thomas Lykke-Møller Lektor tlms@bce.au.dk +4593521443 3141
Thidemann, Anders Klausholm Adjunkt akth@bce.au.dk +4523823061 5250, 2.05
Thomsen, Lars Bjørn Silva Ph.d.-studerende lthomsen@bce.au.dk
Thomsen, Trine Laborant tt@bce.au.dk +4560950785 5250
Thuesen, Berit Laborant berth@bce.au.dk +4520720694 5250
Tirunehe, Gossaye Weldegiorgis Postdoc got@bce.au.dk +4591749320
Toftdal, Mette Steen Ph.d.-studerende mettetoftdal@bce.au.dk
Tomazetto, Geizecler Postdoc geizetomazetto@bce.au.dk 5250
Tørring, Thomas Lektor thomast@bce.au.dk
Vernet Armengol, Guillem Videnskabelig assistent
Ward, Alastair James Akademisk medarbejder alastair.ward@bce.au.dk +4541122494
Weberová, Zuzana Videnskabelig assistent weberova@bce.au.dk 5794
Yazdi, Fariba Ghiamati Videnskabelig assistent fariba.ghiamati@bce.au.dk 3141
Zhang, Ningning Postdoc nn.zhang@bce.au.dk
Zhang, Yan Postdoc yanzhang@bce.au.dk 3141